Jak przygotować się do sprzedaży mieszkania?

  • Data dodania: 20.02.2023
Sprzedaż mieszkania zawsze wiąże się z pewnego rodzaju stresem i niepewnością. Wiąże się też z koniecznością dopełnienia wielu formalności. Jak się przygotować do sprzedaży, aby nic nas nie zaskoczyło?

Wypisz poszczególne zalety nieruchomości – napisz o nich w ogłoszeniu

Ogłoszeń sprzedaży nieruchomości w Internecie nie brakuje. Napisz takie ogłoszenie, które przyciągnie potencjalnego nabywcę. Konkretnie, bez lania wody – wyodrębnij atuty nieruchomości. Lokalizację, bliskość infrastruktury handlowej, szkół, przedszkoli. Dodaj wyraźne i dobrej jakości zdjęcia. Już na etapie przygotowania zdjęć i przygotowując się do pokazywania nieruchomości warto skorzystać z pomocy dobrego fotografa lub specjalisty od home stagingu. Specjaliści działający w tym zakresie wiedzą jak oczarować potencjalnego kupca – już od przekroczenia progu mieszkania.

Wykonaj wycenę nieruchomości i zadbaj o pełną, formalną dokumentację

Odpowiednia wycena nieruchomości to podstawa. Szczególnie mając świadomość, że inwestowaliśmy w mieszkanie – w naprawę instalacji, czy remonty. Koniecznie też musimy skompletować pełną dokumentację niezbędną do sporządzenia umowy sprzedania mieszkania. Najważniejsze zaświadczenia to:

  • akt notarialny nabycia nieruchomości w drodze kupna, darowizny lub spadku,
  • aktualny odpis z księgi wieczystej,
  • zaświadczenie o zameldowaniu osób w lokalu,
  • dokument o braku zadłużenia i braku zaległości z tytułu czynszu oraz opłat eksploatacyjnych,
  • dokument potwierdzający przynależność do spółdzielni mieszkaniowej.

Nie masz czasu na samodzielne “nawigowanie” sprzedaży nieruchomości? Zostaw to ekspertom!

Mieszkasz za granicą? A może zwyczajnie brakuje Ci czasu, aby zająć formalnościami związanymi ze sprzedażą mieszkania? Boisz się, że popełnisz błąd lub, że umowa kupna – sprzedaży będzie źle napisana? Pośrednik nieruchomości weźmie Twoje sprawy w swoje ręce. Pomoże w całym procesie sprzedaży. Samodzielna sprzedaż mieszkania może okazać się zbyt trudna, chociażby przez brak znajomości obowiązujących przepisów – warto zaufać fachowcom.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.