Jak sprzedać mieszkanie w Polsce mieszkając za granicą?

  • Data dodania: 12.02.2023
Tempo życia, Rozwój technologii i rynku pracy sprawia, że coraz częściej emigrujemy. Przemieszczamy się z miejsca na miejsce ze względów rodzinnych lub zawodowych. Zmieniamy często miejsce zamieszkania. Co zatem zrobić, gdy daleko od swojego obecnego lokum musimy sprzedać mieszkanie, które na przykład otrzymaliśmy w spadku? Mieszkamy za granicą, a jesteśmy zobowiązani aby zająć się profesjonalnie wszystkimi niezbędnymi kwestiami związanymi ze sprzedażą mieszkania lub domu. W takich momentach warto skorzystać z pomocy pośrednika nieruchomości. W czym może nam pomóc osoba pracująca w tym charakterze? Dlaczego warto skorzystać z takiej pomocy? Odpowiedź poniżej!

Pośrednik nieruchomości wsparciem we wszystkich formalnościach związanych z przygotowaniem mieszkania na sprzedaż

Zakres działań pośrednika nieruchomości jest w obecnych czasach bardzo szeroki. Specjaliści pracujący na co dzień w tym charakterze zdają sobie sprawę, że potrzeby klientów są coraz większe. Jesteśmy z zagonieni, dużo pracujemy i często nie mamy odpowiedniej ilości czasu, ale też dostatecznej wiedzy, aby zająć się chociażby załatwieniem wszystkich niezbędnych formalności związanych ze sprzedażą mieszkania, których jak wiadomo nie brakuje. W takich momentach pomoc pośrednika nieruchomości może okazać się bezcenna.

Sprzedaż nieruchomości z pośrednikiem nieruchomości – dlaczego warto?

Pośrednik nieruchomości dysponuje bogatą wiedzą dotyczącą obecnej kondycji rynku zakupu i sprzedaży nieruchomości. Dzięki temu może on nie tylko zajmować się wszystkimi formalnościami związanymi już z samą transakcją kupna sprzedaży, ale może również zająć się przygotowaniem nieruchomości do sprzedaży. Profesjonalnie specjaliści, którzy dysponują doświadczeniem mają nierzadko dużą sieć kontaktów. Dzięki temu są w stanie zająć się wszystkimi kwestiami związanymi ze sprzedażą mieszkania kompleksowo. Wiedzą jak między innymi skonstruować ofertę sprzedaży mieszkania, tak aby spotkała się ona z dużym zainteresowaniem potencjalnych kupców. Mają w swojej sieci kontaktów osoby, które zajmują się pozyskiwaniem kredytów, wyceną nieruchomości, czy też coraz bardziej popularnym home stagingiem. Kwalifikacje wszystkich tych osób mogą okazać się niezbędne podczas trwania całego procesu sprzedaży mieszkania. Korzystanie z usług zaufanych specjalistów jest tym bardziej ważne w przypadku, kiedy właściciele nieruchomości znajdują się daleko i nie mają fizycznej możliwości czuwać nad całością.

Pośrednik nieruchomości wsparcie w formalnościach i pozyskiwaniu potencjalnych klientów

Pośrednik nieruchomości pomaga sprzedającym trafić do odpowiedniej grupy docelowej, która może być zainteresowana zakupem mieszkania. Wspiera również sprzedających w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności. Mówimy tu przede wszystkim o załatwieniu i skompletowaniu niezbędnej dokumentacji związanej z własnością nieruchomości. Zaświadczenia z Urzędu Miasta, zaświadczenia ze spółdzielni mieszkaniowej itd.

Jak wybrać dobrego pośrednika nieruchomości do współpracy?

Przede wszystkim warto w pierwszej kolejności zapytać o zdanie swoich znajomych i bliskich. Informacje o dobrym i sprawdzonym specjaliście bardzo szybko się rozchodzą, a osoby zadowolone z konkretnej usługi chętnie będą polecać taką osobę dalej. Dobrym sposobem jest również sprawdzanie opinii w Internecie. Profesjonalny pośrednik nieruchomości to osoba z dużym doświadczeniem, ale też szerokim i kompleksowym zakresem usług. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem współpracy mieć przy sobie konkretną umowę, która będzie zawierała wszystkie niezbędne zapisy i ustalenia między sprzedającymi mieszkanie, a pośrednikiem nieruchomości. Pamiętajmy, że wszystkie ustalenia muszą mieć formę pisemną, począwszy od zakresu pomocy jakiej będzie udzielał pośrednich nieruchomości, aż po formę i wysokość wynagrodzenia pośrednika nieruchomości i ewentualne prowizje za jego pracę.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.